
TO WŁAŚNIE MY

PIOTR WALIGÓRSKI
Absolwent wydziału reżyserii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Reżyser i autor scenariuszy. Uczy aktorstwa i reżyserii od wielu lat. Lata doświadczeń i wnikliwe przyglądanie się drodze swoich uczniów pozwoliło wykształcić mu autorską metodę nauczania opartą na indywidualnym podejściu i pracy nad mentalnym przygotowaniem się do egzaminów. Interesuje się kosmosem i akwarystyką.

MONIKA FRAJCZYK
Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Od 2015 roku aktorka Teatru Starego w Krakowie, obecnie aktorka TR w Warszawie. Laureatka wielu nagród za swoje role teatralne i filmowe. W 2019 roku nominowana do "Paszportu Polityki" w kategorii TEATR. Była asystentka Anny Polony i Doroty Segdy w AST w Krakowie. Rozłoży każdy tekst na łopatki i powali swoim poczuciem humoru i niesamowitą organizacją.

JUSTYNA ZIELONKA
Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na wydziale aktorstwo dramatyczne. Zadebiutowała w teatrze w 2013 r. w spektaklu „Kobiety z Ravensbrück” w reż. Eweliny Marciniak. Jeszcze przed szkołą ukończyła kurs na instruktora teatralnego, bo zawsze chciała uczyć. Uważa, że w nauczaniu najważniejszy jest dialog i czułość na siebie nawzajem. Lubi pracę z ciałem, tak samo mocno jak pracę ze słowem. Wierzy, że cały Wszechświat jest w nas, tylko musimy się na niego otworzyć.

ALEKSANDRA SKRABA
Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej wydziału aktorskiego. Znana z głównej roli w serialu Sexify platformy Netflix. Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna i dubbingowa. Też zna kotkę Fruzię, ale aktualnie mieszka z innymi kotami (Chałką i Maciusiem)

MELANIA KOWALCZYK
Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie na wydziale aktorstwo dramatyczne. Zadebiutowała na deskach Wrocławskiego Teatru Współczesnego w spektaklu "Tirza" w reż. P. Miśkiewicza, w którym nadal ją można zobaczyć. Fascynuje ją pedagogiczna strona zawodu aktora, dlatego miała już okazję asystować w zajęciach w AST w Krakowie. Była w Wietnamie, Kambodży i innych zakątkach świata, ponieważ lubi odkrywać to co egzotyczne i mniej znane. Jej obecnym marzeniem jest czytać sto książek rocznie.

EWELINA PACHNIK
Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Laureatka m.in. nagrody specjalnej „Speranza per l’Opera Lirica” w Concorso di Canto Lirico Virtuale SOI Scuola dell‘Opera Italiana Fiorenza Cedolins we Włoszech. Od wielu lat koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Filharmonii w Monachium, Die Glocke w Bremen, Laeiszhalle w Hamburgu, Der Nikolaisaal w Poczdamie, Centrum Kongresowym w Lubece, Operze Krakowskiej, Teatrze Słowackiego. Współpracowała z Chórem Filharmonii Krakowskiej na festiwalach Royal Opera Festival w Krakowie i Belcanto Opera Festival Rossini w Bad Wildbad w Niemczech. W 2022 roku odbyła trasy koncertowe z zespołem Gregorian Grace w Danii, Holandii oraz Niemczech biorąc udział w prawie 50 koncertach. Wraz z Chórem Polskiego Radia, w 2021 roku wystąpiła u boku Andrea Bocellego w katowickiej sali koncertowej NOSPR.

RAFAŁ PIETRZAK
Aktor, Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Doskonalił swój warsztat cyrkowy z dziedzin: akrobatyka (K. Jastrzębska), żonglerka (J. Gregorie), trapez, aeriale (M. Kuczyńska) szczudła (G. Lamik). Trzykrotny laureat stypendium artystycznego Prezydenta Miast Białegostoku i Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Potrafi w każdy przedmiot tchnąć życie, a co więcej, sprawi, że wy też będziecie inaczej patrzeć na świat nieożywiony, a teatr formy nie będzie już dla Was czarną magią.

VANESSA GAZDA
Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie. Zadebiutowała w spektaklu "Dzika kaczka" F. Szumińskiego jeszcze na drugim roku szkoły. W tym momencie można ją oglądać w spektaklu dyplomowym AST „(nie)pokoje” w reż. G. Mielaczarka. Trenowała przez wiele lat taniec towarzyski. Na zajęciach uczy świadomości ciała, jako niezwykle ważnego narzędzia w pracy aktorskiej. Jej ruchy są pełne wrodzonej gracji, a uwagi zawsze celne i pełne miłości do drugiego człowieka. Rozrusza każde ciało, niczym król Julian w Madagaskarze.

MIKOŁAJ CHROBOCZEK
Absolwent wydziału aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej. Aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Ma na swoim koncie liczne role teatralne i filmowe. Też mieszka z kotką Fruzią i ze swoją kolekcją spidermanów.

PIOTR GADOMSKI
Aktor teatralny, telewizyjny oraz filmowy. Absolwent kierunku aktorskiego w Akademii Teatralnej w Białymstoku. Wystąpił w takich filmowych produkcjach jak:
*NEGATYW reż. Robert Wichrowski, 2022
*KOBIETA NA DACHU reż. Anna Jadowska, 2022
*BEJBIS reż. Andrzej Saramonowicz, 2022
*LULU reż. Kinga Dębska, 2022
*DZIEŃ, W KTÓRYM ZNALAZŁEM W ŚMIECIACH DZIEWCZYNĘ reż. Michał Krzywicki, 2021
W przyszłym roku będzie można zobaczyć go również w duńskiej produkcji oraz w nowym serialu "1670" na Netflixie .
Poza aktorstwem pasjonuje się tańcem. Od dwunastu lat rozwija się w wielu stylach tanecznych. Podczas aktorskiego procesu skupia się na poszukiwaniu komfortu w ciele, by móc swobodnie czuć się w graniu.
W Waligórkach prowadzi zajęcia aktorskie.

ELŻBIETA ZAJKO
Absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej wydziału aktorskiego. Od 2015 roku aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Laureatka wielu nagród za role Harper w „Aniołach z Ameryki” i za role w spektaklu „Pomysłowe mebelki z gąbki”. Ma kotkę Fruzie, która często pomaga jej przy prowadzeniu zajęć.

PATRYK KRZAK
Absolwent wydziału aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych filii we Wrocławiu. Jednocześnie student trzeciego roku psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Brał udział w licznych warsztatach m.in. w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego, wrocławskim Teatrze Pantomimy czy w międzynarodowych warsztatach w Brnie. Żywo zainteresowany szeroko pojętą pracą z ciałem, jako narzędziem terapeutycznym jak i wspomagającym rozwój aktorski (o czym zresztą pisze swoją pracę dyplomową). Jego spektakl dyplomowy "Więcej łez" reżyserowała Gosia Wdowik oraz Dobromir Dymecki, a obecnie można go zobaczyć m.in. w "Tirzie" Pawła Miśkiewicza we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Prywatnie śmieszek, "dobra dusza", lubi tańczyć i gotować. Swoją pierwszą główną rolę (Brzydkie Kaczątko) zagrał już w przedszkolu. Jako jedyne dziecko z grupy zmieścił się do kartonowego jajka.

WERONIKA KRYSTEK
Weronika Krystek - absolwentka AST w Krakowie. Zadebiutowała w w krakowskim Teatrze STU rolą Ofelii w „Hamlecie”, a następnie rolą Błazna w „Królu Learze” w reżyserii Anny Augustynowicz. Za tę kreację otrzymała wyróżnienie „najlepszego debiutu”. Na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi uzyskała Główną Nagrodę Aktorską, a spektakl „Hey U” otrzymał Grand Prix Festiwalu. Aktualnie gra w Teatrze W. Horzycy w Toruniu w „Ćwiczeniach stylistycznych”, „Wiśniowym sadzie” i „Dropiach”; w Teatrze A. Fredry w Gnieźnie w „Sędziach”, w Teatrze STU w Krakowie oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Poza aktorstwem bierze udział w koncertach m.in. organizowanych przez Jacka Cygana. Od dwóch lat prowadzi zajęcia w Waligórkach. Uwielbia ruch, wszelkie formy ruchu! Bo teatr to ruch i wymiana energii!
.jpg)
ALICJA WOJNOWSKA
Alicja Wojnowska Absolwentka AST w Krakowie. Jest aktorką w zespole Starego Teatru w Krakowie (zagrała m. in. w spektaklach: „Halka”, „Kopciuszek”, „Art of living”), występuje również na deskach krakowskiego Teatru STU („Trzy siostry”, „Hamlet”). Uwielbia głośno śpiewać, piec drożdżówki i chodzić na długie spacery ze swoim psem Gasparem.
.jpg)
GABRIELA BISSINGER
Absolwentka AST w Krakowie na wydziale aktorskim, specjalność aktorstwo dramatyczne. Za rolę Joanny d'Arc w dyplomie "Święta Joanna" w reż. Moniki Strzępki otrzymała II nagrodę aktorską na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych. Aktorka, fotograf, wolny strzelec, razem z grupą przyjaciół zaangażowana w tworzenie artystycznych przestrzeni w różnych miejscach Polski: Wioski Doświadczania i Kreacji Shantaram, Metafor Muzycznych, w międzyczasie aktorka Teatru Rebelia, Teatru Nowego w Częstochowie. Uwielbia pracować z oddechem i uważnością, czuciem siebie.

SYLWIA CHLUDZIŃSKA
Aktorka, wokalistka, nauczycielka śpiewu. Do 1997 związana z Teatrem „STU", potem Teatrem „MIST”, ponad 20 lat występowała w krakowskim kabarecie „Loch Camelot”(obecnie Teatr „Loch Camelot") Jej pasje muzyczne i zainteresowanie kulturą celtycką zaowocowały powstaniem zespołu "Forann" potem „Camelot Folk Band". Obecnie współpracuje z Teatrem "Praska 52" ("Napis","Łysa śpiewaczka","Kosztowny romans","Ławeczka") "i Teatrem KTO ("Uczycie nas jak suknie się podnosi") Trochę "zwariowana" na punkcie pracy nad głosem , posługuje się różnymi technikami ,sposobami mającymi pomóc w wydobyciu zdrowego i pełnego głosu.